Most, hogy itt a jó idő, rengetegen igyekeznek összehozni egy csodálatos nyaralást. Néhány nap, vagy hét mindentől távol igazi kincs mindenkinek. Ez persze így normális, ám a tapasztalatok azt mutatják, hogy a várva várt boldogság a legtöbb esetben elmarad. Murphy törvénye hirtelen közbeszól és a megérdemelt pihenés helyét felváltja a sok apró bosszúság. De mik is ezek az átlagos „hibák” és egyáltalán miért nem tudunk egy nagyot mosolyogni az egészen? Kézenfekvőnek tűnik a válasz, hogy azért mert csak. Mert nem ezt vártuk. Mert épp elég bajunk van úgy is. A dolog háttere azonban kicsit összetettebb ennél.
Az persze tény, hogy ilyenkor hatalmas elvárásaink vannak és bizonyos szempontból ez abszolút jogos. Elvégre, ha valaki pihenni akar, de a csomagja időközben rossz címre megy, esetleg a gyerek, vagy a párunk kezd el hisztizni, az mindenki idegeit próbára teszi. És ekkor még nem is beszéltünk egy tömött sorról a strand és múzeum előtt, vagy a hiányzó légkondiról. Aztán, ahogy az lenni szokott mindenki mást akar és mindenkinek minden kéne, a pénzünk meg úgy fogy, mintha soha nem is lett volna. A várva várt relaxálás helyett meg egyre inkább azt érezzük, hogy felrobbanunk. Talán megnyugtató lehet, hogy ez az állapot olyannyira normális, hogy az emberek közel 90%-a megküzd vele.
“Próbálj meg lazítani!”
A háttérben most is a stressz áll, illetve egész pontosan a rossz stressz. A tudósok egy ideje már hangsúlyozzák, hogy az agynak minimum két-három napra van szüksége az átálláshoz. Ez az arány egyébként fokozatosan nő és lassan már az egy hetet súrolja. A feszített munkatempó rengeteget kivesz az emberből és a normális állapotot egyszerűen képtelenség azonnal helyreállítani. Vagyis bármennyire is furcsa, de a pihenést is szokni kell. Ezek kívül vannak akik szinte sohasem tudnak kikapcsolni, mivel az eszük állandóan a munkán, vagy egyéb otthoni teendőkön kattog. Számukra a fölös energia levezetése is kulcskérdés.
Adódik a kérdés, hogy kösz szépen, most már tudom miért vagyok ideges, de örülök ha egyáltalán elmehetek nyaralni, mégis mikor pihenjek még? Nos, a szakemberek azt javasolják, hogy minden nap. Ez persze első hallásra furcsa, hiszen rögtön rávághatjuk, hogy kinek van erre ideje. Az igazság azonban az, hogy itt nem a napokig tartó szünetről van szó. Mégcsak nem is arról, hogy az ember hagyjon fel a munkájával, vagy mostantól ne főzzön a családnak. Egyszerűen annyi az egész, hogy amikor csak teheti, napközben, vagy a nap vége előtt szánjon magára, és csakis magára minimum 20 percet. Egy pici időt, mikor olvas, fut, esetleg hazafelé sétál és megpróbál valami másra gondolni, mint a munka és az elvégzendő feladatok.
Néhány tanács, hogy ne a stresszről szóljon a nyaralás
Ezt is lehet gyakorolni és az adatok azt mutatják, hogy valóban használ és a javunkra válik. Előbb- utóbb megtanulhatjuk egy hangyányit könnyedebben venni a bajokat. Az útitáskára azért így is vigyázzunk, de jobb ha külön tesszük az értékeket. Jó előre szervezzünk meg mindent és figyeljünk rá, hogy a nyaralás tényleg mindenkinek nyaralás legyen. Egy program neki, egy óra nekem. És ne feledjük, hogy a nyugalmat nem a tengerpart, a Balaton, vagy egy wellness jelenti, hanem mi magunk. Otthon is szervezhetünk remek programokat. Egy jó beszélgetés, egy klassz játék ugyanúgy feltölthet.Azért pedig, hogy a pihenés valóban sikeres legyen, próbáljuk ki a Herbafill stresszoldó párnáját. Ez a gyógynövények illóolaját használva valóban megnyugtat minden rajta fekvőt. Rendszeres használatával a nyugodt alvás garantált, ami egyenes út a béke szigetére.