Bővebb információk a párnáról a képre kattintva érhetők el!
A gyereknevelés az egyik legkényesebb téma, hiszen nincs és nem is lehet egységes szabályrendszere. Minden szülő és természetesen minden gyermek más és más, és így nyilvánvalóan eltérő módszereket használ és igényel. Még a híres, gyermekekkel foglalkozó szakemberek véleménye és iránymutatása is sok tekintetben eltérő. Van aki büntetést, van aki nagy beszélgetést javasol, ha a kicsi hisztizik. Ez a cikk nem akar igazságot tenni, mindössze beszámolni néhány kutatás eredményéről, mely kifejezetten az ADHD-val (figyelem- és hiperaktivitás-zavar) küzdő gyermekek családi környezetével foglalkozik. Egyre több kicsit érint a probléma, így adódik a kérdés hogy lehetne ezen segíteni?
Összesen 84, 7 és 13 év közti gyermeket vizsgáltak a családjukkal együtt. 31 diagnosztizált ADHD-s volt, 53 pedig a kontroll csoportot képezte. Semmiféle kísérletről nem volt szó, mindössze alapos megfigyelésről. A kutatók hosszasan elbeszélgettek a szülőkkel és a gyerekekkel, kérdőíveket és teszteket töltettek ki velük és tanulmányozták az otthoni körülményeket. Az eredmények igazán érdekesek lettek.
Az ADHD-s gyerekeket sokkal többször kritizálták a szüleik, mint egészséges társaikat. Ez persze az esetek többségében egyáltalán nem volt tudatos, sőt ezek a szülők sokkal pozitívabban nyilatkoztak a gyermekeikről, mint a másik csoportban lévő társaik. A gyerekeikkel való kapcsolatokat szinte kivétel nélkül hihetetlenül pozitívnak és szorosnak értékelték. A kutatás valódi értékét viszont a két csoport közti, eltérő otthoni viszonyok alkotják. Kiderült, hogy ott, ahol a gyermekek hiperaktívak, illetve figyelemzavarosak, sokkal nagyobb a káosz. Abban az esetben, ha a szülőket ezzel szembesítették, a válasz nagyon sokszor az volt, hogy egy valódi napirendet tartani túl nehéz és fárasztó.
A kutatás azért megdöbbentő, mert valamennyi szakember, pedagógus és pszichológus kifejezetten hangsúlyozza, hogy az ADHD-s gyerekeknél létfontosságú a pontos időbeosztás. Rengeteget segíthet ugyanis a fix időpontok meghatározása. A reggeli, az ebéd, a vacsora, a játék és a fürdés pillanatainak állandósága, megtanítja a gyereket az idő beosztására és az emlékezetet is javítja. Ehhez szokás a táblás módszert alkalmazni. Ez azt jelenti, hogy a nap során elvégzendő feladatokat felírjuk, vagy rajzoljuk és amennyiben sikerült teljesíteni kipipáljuk, vagy ragasztunk például egy matricát. Ez egyfajta jutalmazási rendszer is, tulajdonképpen ugyanaz mint amikor mi annak idején kaptunk a füzetbe egy pecsétet.
Nem is gondolnánk, hogy a pozitív megerősítés, milyen hatalommal bír. Problémától függetlenül minden gyerek örül a dicséretnek és előbb-utóbb igyekszik is tenni érte. Ezeket soha nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert nagyon hamar, különösen az ADHD-nál visszatérhetünk a kezdő állapotba. Természetesen sehol, senki sem mondja, hogy folyamatosan csak dicsérjünk. Egy hiperaktív kicsinek épp úgy szüksége van a tiltásokra is, mint egészséges társának. A lényeg, hogy bármennyire is nehéz, a szülő türelmes maradjon és ne kritizáljon. A pontosan és jól megfogalmazott, érthető mondatok és szabályok valóban segítenek.
Hibákat ugyan mindenki elkövet, de ez normális. A legnagyobb segítség persze itt is az állandó igazság, a szeretet. A gyerek érzi ha szeretik és azt is ha valami baj van. Ha nyugalom és megértés veszi körül az rengeteget számít. Apró praktikákat azért nem bűn alkalmazni. Az étkezések időpontján kívül, a minőségük is sokat számít. Érdemes kerülni a cukrot és kialakítani egy „speciális” étrendet. Ezen kívül, ugyan fárasztó, de jól jöhet ha találunk olyan sportot, vagy játékot, ami leköti a hiperaktív gyermek energiáit és kellőképpen el is fárasztja a nap végére. Más kutatások sora igazolta, hogy ezek a változtatások nemcsak nagy segítséget, de bizonyos esetben tényleges gyógyulást is hozhatnak. Enyhébb ADHD-s tüneteket mutató gyermekek teljesen rendbe jöttek egy számukra előírt diétától.
Kiemelt fontosságú még a pihenés. Az alvási idő épp úgy része a pontos napirendnek, mint minden más. A megfelelő minőségű és mennyiségű alvás alatt termelődik számtalan hormon és ilyenkor regenerálódnak legjobban az idegek.
A Herbafill® hiperaktivitás elleni párna a gyógynövények segítségével megnyugtat és megkönnyíti az ellazulást a hiperaktív gyerekek esetében. A párnába rétegzett gyógynövényeknek köszönhetően már az első használat során ellazít mindenkit. Kellemes illatát a gyerkőcök is szeretik és észrevétlenül, nagyon hamar álomba merülnek. A légzés során azok az illóanyagok jutnak a szervezetbe, melyek valóban segítenek és amikre az állandóan terhelt, mozgó, ide-oda kalandozó szervezetnek és az agynak szüksége van. A szorongás elleni és nyugtató párna valóban azt adja, amit ígér, igazi alvást.