Akinek volt már arc-, vagy homloküreg-gyulladása az tudja, hogy milyen komoly is ez a betegség. Állandó feszülés érzet az arcban és/vagy a homlokban, eldugult orr, nehézlégzés, torok kaparás. Ezek már egy nap alatt is kikészítik az embert. Azok, akik hetekig kénytelenek szenvedni, egyre erőtlenebbnek érzik magukat.
Mivel az arc- és homloküreg-gyulladás jelentősen megviseli a szervezetet és erős lehangoltságot eredményez, a kutatók komolyabban is vizsgálni kezdték. Úgy vélték és ez sajnos be is igazolódott, hogy az üreg-gyulladások és a depresszió között szoros kapcsolat lehet. Egész pontosan a krónikus, vagyis az akár hónapokig tartó üreg-gyulladások vezethetnek depressziós epizódokhoz.
De mi a kapcsolat?
Mikor valaki heteken keresztül hiába küzd például a náthával, mert végül már arc-, vagy homloküreg-gyulladása van, egyre feszültebbé válik. Ha krónikus gyulladásról van szó, akár a betegség nemcsak hosszantartó, de nagyon gyakran ismétlődő is. Ráadásul a betegek többsége valamilyen allergiára is hajlamos, ami ugyancsak kiváltja az üreg-gyulladást.Minél lassabban és nehezebben gyógyul valaki, annál kevesebbet tud pihenni. Ez persze számos más betegségre is igaz, ám itt az éjszaka különösen kínzó lehet. Egyrészt a beteg nem kap levegőt az orrán, másrészt a felgyülemlett váladék más utat talál és lecsorog a garatba. Folyamatosan irritálja és kaparja a torkot, erős köhögést generálva. Közben a váladékkal telített üregek feszíteni kezdik az egész koponyát.Az arc- és homloküreg-gyulladásban szenvedő beteg állandóan felébred, tele van fájdalommal és fogalma sincs, hogy mit tegyen. Mivel a szervezet és az agy nem pihen, így nem termelődnek a létfontosságú hormonok sem. (Sokat írtunk már arról, hogy bizonyos hormonok, csak az alvás során képződnek.) Ezek hiányában előbb-utóbb a beteg képtelen kezelni a stresszt. Egyre ingerültebbé, majd egyre kedvetlenebbé válik.
Az emberek ilyenkor úgy érzik, nem bírják tovább, nincs erejük semmihez. A legkisebb konfliktust és problémát is szorongva és kétségbeesetten élik át. Egész egyszerűen képtelenné válnak egy adott szituáció megfelelő értékelésére.
Mindenkinél kialakulhat a depresszió?
Az orvosok egyértelműen kimutatták, hogy azok, akik időben fordulnak hozzájuk, vagy első alkalommal szenvednek arc-, illetve homloküreg-gyulladástól sokkal pozitívabban állnak a bajhoz. Viszont azok, akik korábban esetleg rossz kezelést kaptak, vagy egyszerűen csak későn fordultak orvoshoz, sokkal kilátástalanabbnak ítélik meg a helyzetet. A legrosszabb azok helyzete, akik például genetikai okokból egyébként is hajlamosak a depresszióra.
A krónikus, visszatérő arc- és homloküreg-gyulladásban szenvedő páciensek egy idő után már unják az állandó orvoshoz járást. Egyre idegesebbé válnak attól, hogy túl sok munkanapot kell kihagyniuk a betegségük miatt. Állandóvá válik náluk a félelem, hogy nem teljesítenek elég jól, vagy ami még rosszabb, elveszítik az állásukat.
Ahogy a kezelhetetlen feszültség egyre csak nő, úgy kezd el rohamosan csökkenni az életkedv. Végül a dolog odáig fajulhat, hogy nemcsak epizódszerűen jelenik meg a depresszió. Bizony bármennyire is furcsa, sokan eljutnak odáig, hogy már a depressziójukat is kezelni kell az arcüreggyulladás mellett. Már csak azért is, mert aki állandóan rosszkedvű, az a gyógyulásával is egyre kevesebbet foglalkozik.
Mi a megoldás?
Azért, hogy ezt elkerüljük, már az arc és homloküreg-gyulladás gyanújának kezdetén keressük fel a háziorvost! Emellett pedig használjuk a Herbafill® Krónikus arcüreggyulladás esetén párnát, melyet kifejezetten erre a célra készítettünk!
Az arcüreggyulladás elleni párna lelohasztja a duzzanatokat és szabaddá teszi az utat a váladék előtt. Az arc- és homloküregek így kiürülnek és megszűnik a kellemetlen nyomás érzés. A párnában lévő gyógynövények illóolaja kellemesen hűsíti és nyugtatja a nyálkahártyákat. Rendszeres használatával végre nyugodtan, állandó felébredés nélkül alhatunk. Nincs többé eldugult orr, kaparó torok és erős fájdalom, csak a megérdemelt pihenés.